17.05.2019

Селекторна нарада

У період з лютого по травень 2019 року начальником управління з питань містобудування та архітектури, головного архітектора області Бєлєнко Н.В. були проведені селекторні наради з питань додержання процедури розроблення, розгляду та затвердження містобудівної документації генеральних планів населених пунктів з урахуванням введення в дію нових нормативних актів.

У нарадах прийняли участь голови районних державних адміністрацій, керівники уповноважених органів містобудування та архітектури райдержадміністрацій, сільські та селищні голови, голови об’єднаних територіальних громад та землевпорядники.

Селекторні наради були проведені в кожному районі Одеської області, з метою донесення до посадових осіб місцевого самоврядування та райдержадміністрацій інформації про зміни в діючому законодавстві, які впливають на процедуру розробки, розгляду та затвердження містобудівної документації (генеральних планів, зонінгів, детальних планів територій), налагодження та забезпечення в подальшому конструктивної взаємодії між органами місцевого самоврядування та уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури райдержадміністрацій.

На нарадах Бєлєнко Н.В. детально розповіла про зміни в діючому законодавстві, які регламентують містобудівну діяльність та процедуру розроблення, розгляду та затвердження містобудівної документації населеного пункту (генеральних планів).

Також Бєлєнко Н.В. особливу увагу приділила питанню про введення в дію в другій половині 2018 року Закону України «Про стратегічну-екологічну оцінку» та нового ДБН.

На завершення Бєлєнко Н.В. відповіла на питання присутніх на нарадах. У підсумку, наради були проведені своєчасно та зняли частину напруги пов’язаною з недостатньою інформованістю у сфері містобудівної діяльності

У разі виникнення питань або сумнівів у вірності прийнятих рішень при організації розроблення, проведенні розгляду та затвердження проектів містобудівної документації було рекомендовано звертатися до управління з питань містобудування та архітектури облдержадміністрації за консультативною допомогою.